4+4+4 de İngilizce Eğitimi Nasıl olacak?

Öğrenci ders seçerek bir kaç yabancı dil de öğrenebilecek. Dil eğitimi konusunda yeni bir uygulama hayata geçirilecek. Yeni eğitim modelinde ikinci 4 olarak nitelendirilen ortaokul kısmına hazırlık sınıfı geliyor. Böylece 4 yıllık ortaokulların ilk bir yılı yabancı dil ağırlıklı eğitim olacak.

Read more »

2012-KPDS İlkbahar Sonuçları, Soruları ve Cevap Anahtarı

Adayların sorulara verdikleri cevapların analizi olan madde analizi sonucunda sorular yeniden bilimsel denetmenler tarafından incelenmiştir. Bu inceleme sonucunda ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından; 2012-KPDS İlkbahar Dönemi Bulgarca Testinin temel soru kitapçığında yer alan 75. sorunun iptal edilmesine ve ilgili testte cevabı bulunan tüm adayların bu soruya doğru cevap verdikleri kabul edilerek değerlendirme yapılmasına karar verilmiştir.

Read more »

2012 Lys puan ve konu dağılımı. 2012 Lys Sonuçları

Yabanci Dil yüzde 50 olarak belirlendi. LYS Puan Türü Dağılımı Nasıl Olmaktadır?
LYS Soru Dağılımı Nasıl Olmaktadır? Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Nedir? YGS’de Puan Türleri ve Dağılımı Nasıl Olmaktadır? YGS’de Soru Dağılımı Nasıl Olmaktadır? Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) Nedir?

Read more »

The Fox and the Crow

One day, while he was out walking, a fox saw a crow swoop down and pick up a piece of cheese in its beak. The crow then flapped its wings and flew up onto a high branch in a nearby tree.

Read more »

The boy who cried wolf

There once was a shepherd boy who was bored as he sat on the hillside watching the village sheep. To amuse himself he took a great breath and sang out, Wolf! Wolf! The Wolf is chasing the sheep!

Read more »

Öğretmenlerin Çalışma Saatlerine İlişkin Eleştiriler

İngiltere de eğitim bakanına gazeteciler soruyor: Sayın bakan öğretmenler haftada 15 saat çalışıyor fakat doktorlarla aynı maaşı alıyor burada bir adaletsizlik yok mu?

Read more »

2012 Yeni 4+4+4 Yönetmeliği

İlgi Kanun ile zorunlu eğitim süresi 8 yıldan 12 yıla çıkarılmış ve bazı yeni uygulamalar

gündeme gelmiştir. Yeni uygulamaların daha etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesini

sağlamak amacıyla söz konusu Kanunla getirilen düzenlemelerle ilgili olarak aşağıdaki

açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Read more »

Ortaokula Hazırlık Sınıfı Geliyor!

4+4+4 şeklindeki yeni eğitim sisteminin Meclis’ten geçmesi halinde dil eğitimi konusunda yeni bir uygulama hayata geçirilecek. Yeni eğitim modelinde ikinci 4 olarak nitelendirilen ortaokul kısmına hazırlık sınıfı geliyor. Böylece 4 yıllık ortaokulların ilk bir yılı yabancı dil ağırlıklı eğitim olacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni eğitim sistemindeki projeleri tek tek gün yüzüne çıkıyor.

Read more »

Lise Ders Kitaplarındaki Hatalar

Topkapı Sarayı Müzesi Başkanı Prof.Dr. İlber Ortaylı’nın “Eşe dosta tarih ders kitabı yazdırılıyor” iddiasını akademisyenler de doğruladı. Ortaöğretim 9. sınıf tarih ders kitabının sadece bir bölümünü inceleyen İstanbul Üniversitesi (İÜ) Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tekin, 30 sayfanın her sayfasında en az birer yanlış bilgi tespit etti. Üniversiteye giriş sınavlarının sorularını hazırlayan ekipte yer alan Tekin, “Bilginin yanlış olduğu bilinmesine rağmen ona göre soru hazırlanıyor. Sonra ortaya yanlış cevap çıkıyor” diye konuştu.

Read more »

19 Mayıs Atatürk'ü anma gençlik ve spor…

19 Mayıs 1919 Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a geldiği gündür. Ulusal bayram günümüzdür. Her yıl 19 Mayıs günü Gençlik ve Spor Bayramımız yurdun her yanında spor gösterileri ve törenlerle kutlanır.

Read more »